Apartament Kemang Mansion me Qira - Luksoze 3 + 1 Dhoma gjumi të mobiluara plotësisht

Living RoomDhomë ngrënjejeDhoma e gjumit masterBanjo Master En-suiteDhoma e veshjesDhoma e gjumit te dyte

 • Emri i banesës: Rezidenca Kemang
 • Vendndodhja: Rruga Kemang Raya, Xhakarta e Jugut
 • Kulla / Kati / Pamja: Jugu / 19/180 b Pamja e Qytetit e Zhbllokuar
 • Madhësia: Ju lutemi telefononi
 • Dhoma e gjumit: 3 + 1
 • Banjo: 2 + 1
 • Dhoma e çupës: 1
 • Banjo çupë: 1
 • Gjendja: Apartament shumë i gjerë dhe i ndritshëm i zbukuruar me shije në mobilje luksoze antike indoneziane. Përbëhet nga 3 dhoma gjumi (me banjo në dhomën e gjumit master) dhe dhoma gjumi shtesë çupë, dhomë gjërë e jetesës dhe dhomë ngrënie me kuzhinë të veçantë dhe zonë lavanderi. Ashensor privat, tarracë private me pamje nga qyteti 180 '.
 • Lehtësia: Ndërtuar rishtas dhe një nga ndërtesat më luksoze të apartamenteve në Xhakarta. 24 orë sisteme pritjeje dhe sigurie (gjurmë gishtash dhe kartë aksesi), hapësirë ​​parkimi, palestër, sauna, pishinë, xhakuzi, dhomë funksioni. Arcade e blerjeve (supermarket Kem-chicks, librari, farmaci, agjent udhëtimesh, Bankë, ATM dhe dyqan kafeje).
 • Informacion shtesë: Ndodhet në zonën e Kemang e cila është zona më e preferuar për të mërguarit.
  Vendndodhja strategjike: Vetëm 10-15 minuta deri në TB Simatupang (shumica e kompanive të naftës dhe gazit të vendosura), 15 deri në 20 minuta deri në Sudirman dhe Kuningan, 5-10 minuta deri në Shkollën Ndërkombëtare (SPH International & JIS), Spitalin, Qendrat tregtare, qasje të lehtë në dyqane të ndryshme dhe argëtim në zonën e Kemang.
 • Çmimi me qira: Thirrni për çmim
 • Numri i Kontaktit: 0822 6168 6898/0822 6168 6899
 • E-mail: pronari.cosmoterrace@gmail.com

Jepet me Qira Apartament Ekzekutiv Parajsë - Vendndodhje Strategjike, E mobiluar plotësisht, 202 Sqm 3 BR - EP010

Me qera! Apartament Ekzekutiv Parajsë - Lokacion strategjik, I mobiluar plotësisht, 202m3 010 BR - EPXNUMXMe qera! Apartament Ekzekutiv Parajsë - Lokacion strategjik, I mobiluar plotësisht, 202m3 010 BR - EPXNUMXMe qera! Apartament Ekzekutiv Parajsë - Lokacion strategjik, I mobiluar plotësisht, 202m3 010 BR - EPXNUMXMe qera! Apartament Ekzekutiv Parajsë - Lokacion strategjik, I mobiluar plotësisht, 202m3 010 BR - EPXNUMXMe qera! Apartament Ekzekutiv Parajsë - Lokacion strategjik, I mobiluar plotësisht, 202m3 010 BR - EPXNUMXMe qera! Apartament Ekzekutiv Parajsë - Lokacion strategjik, I mobiluar plotësisht, 202m3 010 BR - EPXNUMX

 • Emri i banesës: Parajsa Ekzekutive
 • Vendndodhja: Cilandak
 • Kulla / Kati / Pamja: Pamja e qytetit
 • Madhësia: 202 m2
 • Dhoma e gjumit: 3
 • Banjë: 3
 • Dhoma e çupës: 1
 • Banjo çupë: 1
 • Gjendja: E mobiluar
 • Lehtësia:
  • Ka shumë sporte në natyrë që mund të bëni këtu; duke vrapuar rreth pistës së vrapimit, të zhyteni në pishinën e madhe, të keni një mëngjes të rastësishëm të Dielën duke luajtur në fushë tenisi ose të shijoni orët tuaja pas punës duke luajtur basketboll në fushën e basketbollit të dhënë.
  • Për sportet në ambiente të mbyllura, ka një palestër për ju që keni një ditë të ngarkuar në punë dhe nuk do të shqetësoheni të dilni jashtë kompleksit vetëm për të punuar. Kur jeni të uritur, ka një restorant që mund ta vizitoni ose të porosisni. ATM, dyqan ushqimesh dhe siguria nuk janë më pak të rëndësishme për të vendosur për një apartament për të jetuar.
  • Ka gjithashtu internet dhe një dhomë funksionesh nëse duhet të organizoni takime jashtë punës. Kompleksi Ekzekutiv i Parajsës nuk di të shkatërrojë banorët e tij.
 • Informacione shtesë: Sapo rinovuar me përfundim modern dhe luksoz. Çdo njësi apartamenti është unike, e gjerë dhe e projektuar duke pasur parasysh praktikën dhe efikasitetin. Të gjitha njësitë kanë dritare nga dyshemeja në tavan që lejojnë shumë dritë natyrore dhe qarkullim të ajrit. Ndërtesa e apartamenteve është e rrethuar gjithashtu nga një gjelbërim i harlisur, duke e bërë qëndrimin tuaj këtu të sigurt për një qëndrim të këndshëm.
 • Çmimi i qirasë: 3.300 USD / muaj
 • Kontaktoni: Noble Properties Asia
  • Tel: 021 2520632
  • Telp / WA: 0813 1668 5505
 • WhatsApp: 081316685505
 • E-mail: hetim@noblepropertiesasia.com

Për Shitje Kintamani Apartament / Shtëpi në Prapanca - 1 BR 58 m2 E mobiluar plotësisht

Dhomë të gjallë dhe dhomë ngrënieDhomë ndenjiejedhomë gjumitualetzona e pishinëszone publike

 • Emri i banesës: Kintamani
 • Vendndodhja: Jl Prapanca Raya, Xhakarta e Jugut
 • Kulla / Kati / Pamja: kati i 5-të
 • Madhësia: 58 m2
 • Dhoma e gjumit: 1
 • Banjë: 1
 • Gjendja: E mobiluar plotësisht me dizajn modern dhe e gjërë
  • Komplet i plotë kuzhine ku mund të keni përvojë të këndshme gatimi
  • Televizor për dhomën e ndenjes
  • Zonë e rehatshme e dhomës së ndenjes me kondicioner
  • Mikroval
  • ujëngrohës
  • Bombol me vrimë nxjerrëse e ujit
  • Makinë larëse
 • Lehtësia:
  • Pool Swimming
  • Palester
  • Fushë tenisi
  • Vrapim me këmbë
  • Zona Barbeque
  • Shesh lojërash për fëmijë
  • Një vend i caktuar për parkim (pa pagesë shtesë)
  • Siguri 24 orëshe
  • Karta e hyrjes
  • Mini Market
 • Informacion shtesë:
  • Atmosfera Bali në zemër të Xhakarta Selatan.
  • Zonë e gjelbërimit të mahnitshme.
  • E vendosur afër zonës së Kemang, Lippo Mall Kemang dhe Dharmawangsa.
  • Distrikti i Biznesit dhe zona SCBD janë brenda 15 minutash me makinë.
  • MRT Blok M Station është vetëm 10 minuta distancë në këmbë
  • Afër kafeneve, restoranteve dhe supermarketeve.
  • Afër Spitalit Brawijaya, Spitalit Pertamina, Klinikës SOS dhe Kemang Medical Care.
  • Afër shkollës ndërkombëtare si SPH (Sekolah Pelita Harapan) dhe Shkolla Mentari.
  • Lagje e ngrohtë dhe e mrekullueshme
  • Mjaft popullor për qira nëse po planifikoni ta merrni me qira përsëri. Me kontaktoni per detaje.
 • Çmimi i shitjes: 1,550,000,000 IDR
 • Kontaktoni: Aldi (Whatsapp) +62 816 1138 154
 • WhatsApp: 08161138154
 • E-mail: pa2n@yahoo.com

Apartament me Qira / Shitje - Kemang Village 2-5 BR Mobiluar plotësisht

Zhvillimi i përgjithshëm i Kemang VillageDhomen e ndenjes 1Dhomen e ndenjes 2Dhomen e ndenjes 3Dhomen e ndenjes 4Banjo master

 • Emri i banesës: Kemang Village
 • Vendndodhja: Kemang - Xhakarta e Jugut
 • Kulla / Kati / Pamja: Ritz, Cosmo, Empire, Tiffany, Infinity, Intercon
 • Madhësia: 73 m2, 89 m2, 100 m2, 110 m2, 132 m2, 144 m2, 165 m2, 173 m2, 205 m2, 300 m2
 • Dhoma e gjumit: 2/3/4/5
 • Banjo: 1/2/3
 • Salla e Studimit: 1/2
 • Dhoma e çupës: 1
 • Banjo çupë: 1
 • Kushti: Apartamenti me qira është i mobiluar plotësisht ose pjesërisht i mobiluar, madje i kërkuar i mobiluar për nevojat tuaja. Apartamenti për shitje është gjithashtu i disponueshëm në përfundimin e mobiluar plotësisht ose bazik nga zhvilluesi. Për pyetje, mos hezitoni të bëni një takim.
 • Lehtësia: Pishinë në secilën kullë, pishinë e madhe noti në qendër të kullave, pistë vrapimi, palestër, fushë tenisi, klub vendesh, darkë Alfresco, Shkolla Ndërkombëtare nga Pelita Harapan, Qendra Tregtare, Teatri XXI, Debenhams, Hypermart, të gjitha spirancat kryesore . Hotel me 5 yje nga JW Marriot. 5 qasje në Kemang Village Kompleks apartamentesh. 5 shtresa e sigurisë.
 • Informacion shtesë: Shumë afër të gjitha Shkollave Ndërkombëtare në zonën e Xhakartës Jugore. Shumë afër Simatupang. Ka një fluturim të ri tashmë të ndërtuar Antasari rrugë për të zvogëluar trafikun. Kemang Village kanë 5 hyrje të hyrjes.
 • Çmimi i shitjes: 1.300.000.000 IDR - 12.000.000.000 IDR
 • Çmimi i qirasë: 2000 - 8000 USD në muaj
 • Numri i Kontaktit: +6283807300310
 • E-mail: houseofdandelion@gmail.com

Studio Njësi Apartament me Qira / Shitje në Kemang Mansion - E mobiluar plotësisht

Rezidencë Kemang ApartamentRezidencë Kemang ApartamentRezidencë Kemang Apartament

 • Emri i banesës: Rezidenca Kemang
 • Vendndodhja: Jl. Kemang Raya Nr. 3-5, Xhakarta e Jugut
 • Kulla / Kati / Pamja: Pamja Kemang / Kulla e Veriut
 • Madhësia: 62 m2
 • Dhoma e gjumit: 1 (Studio)
 • Banjë: 1
 • Gjendja: E kënaqur plotësisht, shumë e ngrohtë
 • Lehtësia: pishinë, xhakuzi, sauna, palestër, ushqime Kemchick & bistro
 • Informacion shtesë: Siguri, inxhinieri 24 orë
 • Çmimi i shitjes: 2.400.000.000 IDR
 • Çmimi i qirasë: 1450 USD në muaj, min. 1 vit, pagesa paraprake
 • Numri i Kontaktit: 081586662835
 • E-mail: dian2911@yahoo.com

Apartament Kemang Mansion me Qira - 1 BR 62 m sq I mobiluar plotësisht, Pamje nga Kemang Raya

Çanteri + SallonÇanteri + SallonDhomë gjumiLiving Roombanjëveshjet

 • Emri i banesës: Rezidenca Kemang ose The Mansion në Kemang
 • Vendndodhja: Jl. Kemang Raya, Xhakarta e Jugut
 • Kulla / Kati / Pamja: Veri / 20 / Kemang Raya
 • Madhësia: 62 m2
 • Dhoma e gjumit: 1
 • Banjë: 1
 • Gjendja: Ndodhet në katin e 20-të, thekse të plota të mobiluara të drurit, Bufe rrotulluese TV, ambient i shkëlqyeshëm dhe pamje e mahnitshme
 • Lehtësia:
  • Sistemi i sigurisë duke përdorur identifikimin e gjurmëve të gishtave + kartën e hyrjes, një pamje të mrekullueshme të pishinës + qendrën e fitnesit të vendosur në katin e 3-të, supermarketin e famshëm Kem Chick të vendosur poshtë banesës, Red & White Wine, Bank BCA.
  • Rrethuar nga shumë Bare të famshëm, Dyqane Kafeje, Sallone, Restorante të tilla si Eastern Premise, Liberica, Die Stube, Parc19, Birra Vëlla, KFC, Upnormal + Baso Boedjangan, etj. Dhe disa hapa larg Lippo Mall Kemang. E garantuar që nuk do të pendoheni që qëndroni në këtë lagje të mrekullueshme të apartamenteve. Adiós
 • Informacion shtesë: Thirrni për detaje
 • Çmimi i shitjes: Rp 2.350.000.00, i Çertifikuar
 • Çmimi i qirasë: 1200 $ në muaj. Përfshirë Tarifën e Shërbimit + Tarifën e Mirëmbajtjes
 • Kontaktoni: Dennis L. (Pronar i Drejtpërdrejtë) - 08119981988
 • E-mail: dennislazuardi@gmail.com

Apartament Kemang Mansion për Qira / Shitje në Xhakartë Jugore - 1 BR 87 sqm Pamje e mobiluar plotësisht Kemang Raya

Dhomë gjumiÇanteri + SallonLiving RoomBallkon Pamja e NatësÇanteri + Sallonqilar

 • Emri i banesës: Rezidenca Kemang ose The Mansion në Kemang
 • Vendndodhja: Jl. Kemang Raya, Kemang - Xhakarta e Jugut
 • Kulla / Kati / Pamja: Veri / 15 / Kemang Raya
 • Madhësia: 87 m2
 • Dhoma e gjumit: 1
 • Banjë: 1
 • Gjendja: E vendosur në katin e 15-të, jo shumë e lartë dhe jo shumë e ulët, duhet të provoni një apartament të mobiluar plotësisht të mobiluar, i përbërë nga TV LCD, sobë, frigorifer, bombol me vrimë nxjerrëse, tryezë ngrënie, mikrovalë, lavatriçe, 2 njësi ajri , DVD Player, ballkon i gjerë për zonën e pirjes së duhanit, etj.
 • Lehtësia:
  • Sistemi i sigurisë duke përdorur identifikimin e gjurmëve të gishtave + kartën e hyrjes, një pamje të mrekullueshme të pishinës + qendrën e fitnesit të vendosur në katin e 3-të, supermarketin e famshëm Kem Chick të vendosur poshtë banesës, Red & White Wine, Bank BCA.
  • Rrethuar nga shumë Bare të famshëm, Dyqane Kafeje, Sallone, Restorante të tilla si Eastern Premise, Liberica, Die Stube, Parc19, Birra Vëlla, KFC, Upnormal + Baso Boedjangan, etj. Dhe disa hapa larg Lippo Mall Kemang. E garantuar që nuk do të pendoheni që qëndroni në këtë lagje të mrekullueshme të apartamenteve. Adiós
 • Informacion shtesë: Thirrni për detaje
 • Çmimi i shitjes: 2.850.000.000 IDR (e Çertifikuar)
 • Çmimi i qirasë: 1900 USD në muaj (përfshirë tarifën e shërbimit + tarifën e mirëmbajtjes)
 • Kontaktoni: Dennis L. (Pronar i Drejtpërdrejtë) - 08119981988
 • E-mail: dennislazuardi@gmail.com

Kemang Village Apartament me Qira - Kulla Cosmopolitan - 3 BR 142 m sq E mobiluar plotësisht

Merrni me qira një apartament Kemang Village - Kulla Cosmopolitan - 3 BR 142 m2 E mobiluar plotësishtMerrni me qira një apartament Kemang Village - Kulla Cosmopolitan - 3 BR 142 m2 E mobiluar plotësishtMerrni me qira një apartament Kemang Village - Kulla Cosmopolitan - 3 BR 142 m2 E mobiluar plotësishtMerrni me qira një apartament Kemang Village - Kulla Cosmopolitan - 3 BR 142 m2 E mobiluar plotësishtMerrni me qira një apartament Kemang Village - Kulla Cosmopolitan - 3 BR 142 m2 E mobiluar plotësishtMerrni me qira një apartament Kemang Village - Kulla Cosmopolitan - 3 BR 142 m2 E mobiluar plotësisht

 • Emri i banesës: Kemang Village Vendbanim
 • Vendndodhja: Jl. Pangjeri Antasari Nr. 36, Rt. 14 / Rw. 5, Bangka, Mampang Prapatan, Xhakarta e Jugut 12150
 • Kulla / Kati / Pamja: Kati Cosmopolitan / Kati i 20-të
 • Madhësia: 142 mm
 • Dhoma e gjumit: 3
 • Banjë: 2
 • Dhoma e çupës: 1
 • Banjo çupë: 1
 • Gjendja: E mobiluar plotësisht.
 • Lehtësia: Pishinë, palestër, pistë vrapimi, fushë basketbolli, fushë tenisi, shesh lojërash, siguri 24-orëshe.
 • Informacione Shtese: E vendosur brenda Kemang Village Kompleksi Lippo Mall. Hyrja në apartament është afërsisht 30 metra nga qendra tregtare: restorante, bare dhe kafene, Starbucks, Kinema XXI Teatër, Hypermart, Ace Hardware, lavanderi, Debenhams dhe Shkolla Ndërkombëtare nga Pelita Harapan.
 • Çmimi i qirasë: 18.000.000 IDR / muaj (e diskutueshme).
  • Qiraja minimale është për 6 deri në 12 muaj.
  • Çmimi i qirasë përfshinte tarifën e shërbimit dhe mirëmbajtjen e ndërtesës.
  • Pagesa e plotë në avancë
  • Kërkohet çmimi me qira 1-mujore si depozitë sigurie.
 • Kontaktoni: Për më shumë informacion dhe shikimin e këtyre pronave mos hezitoni të kontaktoni Robby: 0816-110-2128 ose 0815-812-0102
 • E-mail: george@biz.net.id

Apartament Kemang Mansion me Qira në Xhakartën e Jugut - Mobiluar plotësisht Tipi 1, 2 & 3 Dhoma gjumi Shumë zgjedhje të njësive

Rezidenca Apartemen Disewakan Kemang, Xhakarta e Jugut - Dhoma gjumi të mobiluara plotësisht 1, 2 dhe 3 (Shumë zgjedhje të njësive)Rezidenca Apartemen Disewakan Kemang, Xhakarta e Jugut - Dhoma gjumi të mobiluara plotësisht 1, 2 dhe 3 (Shumë zgjedhje të njësive)Rezidenca Apartemen Disewakan Kemang, Xhakarta e Jugut - Dhoma gjumi të mobiluara plotësisht 1, 2 dhe 3 (Shumë zgjedhje të njësive)

 • Emri i banesës: Rezidenca Kemang
 • Vendndodhja: Kemang Raya, Xhakarta e Jugut
 • Kulla / Kati / Pamja: Veriu, Kulla e Jugut / E Ulët, Mesi, Kati i Lartë / Qyteti
 • Madhësia: 60 sqm / 62 sqm / 87 sqm / 146 sqm / 240 Sqm (m2)
 • Dhoma e gjumit: 1 BR / 2 BR / 3 BR
 • Banjo: Varet nga Dhoma Lloji
 • Salla e Studimit: Varet nga Dhoma e Llojit
 • Dhoma e Çupës: Varet nga Dhoma e Llojit
 • Banjo shërbyese: Varet nga dhoma e tipit
 • Gjendja: E mobiluar plotësisht me dizajn të këndshëm të brendshëm dhe elektronikë të plotë (është e mundur të kërkosh shtesë elektronike)
 • Lehtësia: Siguri 24 orë siguri dhe recepsionist, CCTV, Lobi i Rehatshëm, Ballkon privat i disponueshëm, Kartë hyrjeje në njësi dhe objekt, dhe shtypja e gishtit të Sigurisë. Pishinë infinit, pishinë Whirl, Palestër dhe Qendër Fitness, kënd i Yogës dhe hapësirë ​​Aerobike. I rrethuar nga Bar, Restorant, Kemchick u lidh.
 • Informacion shtesë:
  • E vendosur në Xhakartë Jugore, vendndodhja është shumë strategjike që mund të arrihet në drejtime të ndryshme.
  • Kemang quhet Bali i dytë në Xhakarta, i rrethuar nga vende shumë argëtuese si Baret, Kafenetë, Restorantet, etj.
  • Vetëm 15 minuta me makinë deri në Shkollën Ndërkombëtare. 10 minuta deri në Spitalin Ndërkombëtar
  • E vendosur në zonën e Kemang e cila është zona më e preferuar për të mërguarit.
 • Çmimi i qirasë:
  • 1 Dhoma Gjumi (Studio): IDR 10.000.000 - 14.000.000 / muaj
  • 1 Dhoma gjumi: 16.000.000 IDR - 20.000.000 / muaj
  • 2 Dhoma gjumi: 28.000.000 IDR - 35.000.000 / muaj
  • 3 Dhoma gjumi: 38.000.000 IDR - 42.000.000 / muaj

  *Afati i pagesës: Qira minimale 1-vjeçare me parapagimet. Çmimet janë ende të negociueshme, varen nga periudha e qirasë.

 • Kontaktoni: + 62819-0537-3435 / 0819-0537-3435 - WhatsApp (Markus W)
  - Unë mezi pres t'ju ndihmoj të gjeni shtëpinë tuaj të ëndrrave në Xhakartë-
 • E-mail: marcus.live4today@gmail.com

Kemang Village Apartament me Qira - Tower Cosmo, Intercon & Tiffany - 2 + 1 BR Semi e mobiluar

2 + 1 br Kemang village kozmos, intercon, tiffany gjysëm e mobiluar2 + 1 br Kemang village kozmos, intercon, tiffany gjysëm e mobiluar2 + 1 br Kemang village kozmos, intercon, tiffany gjysëm e mobiluar

 • Emri i banesës: Kemang Village Vendbanim
 • Rental: Antasari - Kemang, Xhakarta e Jugut
 • Kulla / Kati / Pamja: Kozmopolitane - Intercon / Mesme - Kati i Ulët
 • Madhësia: 120/100/165 qm
 • Dhoma e gjumit: 2/3/2 + 1
 • Banjë: 2
 • Dhoma e çupës: 1
 • Banjo çupë: 1
 • Gjendja: E mobiluar
 • Lehtësia:
  • pishinë
  • palestër
 • Informacion shtesë:
  • Shikimi me takim vetëm me E-mail ose WA në nimas 08164848478 ose Rully 081586500805
  • Qira minimale për 12 muaj me pagesë paraprake
 • Çmimi i shitjes: Tower Cosmo IDR 3.200.000.000
 • Çmimi i qirasë:
  • Tower Cosmo 2 + 1 BR madhësia 120 m sq: IDR 18.500.000
  • Tower Intercon 2 BR madhësia 100 mm: IDR 21.500.000
  • Tower Tiffany e pa mobiluar: IDR 25.000.000
 • Kontaktoni:
  • Nimas Wulan 08164848478
  • Rully 081586500805
 • E-mail: nimas.wulan@gmail.com
Translate »